Χρηματοδότηση έργων ΑΠΕ και ΕΞΕ

Η Ομοσπονδία Εργοδοτών και Βιομηχάνων, σε συνεργασία με το Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο Κύπρου, σας προσκαλούν στην ημερίδα με θέμα τη Χρηματοδότηση έργων ΑΠΕ και ΕΞΕ

Ημερομηνία: Τετάρτη, 7 Μαρτίου 2018,
Ώρα: 15:30 – 17:30
Τοποθεσία: Κεντρικά Γραφεία Ομοσπονδίας Εργοδοτών & Βιομηχάνων (ΟΕΒ), Αίθουσα Α, Λευκωσία

Ομιλητής ΤΕΠΑΚ: Ο κος Ορέστης Κυριάκου είναι πτυχιούχος Ηλεκτρολόγος Μηχανικός της σχολής Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών του Εθνικού Μετσόβιου Πολυτεχνείου. Την περίοδο 2009 έως 2010 εργάστηκε στην εταιρεία Hellenic Copper Mines, όπου ασχολήθηκε κυρίως με θέματα σχεδιασμού έργων Ανανεώσιμων Πηγών Ενέργειας της εταιρείας. Την περίοδο 2009 έως 2016 εργάστηκε στο Ενεργειακό Γραφείο Κυπρίων Πολιτών, όπου υπήρξε υπεύθυνος για την επίβλεψη, το συντονισμό και την υλοποίηση ευρωπαϊκών έργων σε θέματα ενεργειακής διαχείρισης, ενεργειακής απόδοσης, ενεργειακού σχεδιασμού, τεχνολογιών ανανεώσιμων πηγών ενέργειας και βιώσιμων μέσων μεταφοράς. Από το 2016 είναι επιστημονικός συνεργάτης του Sustainable Energy Laboratory.

Περισσότερες Πληροφορίες: Ανακοίνωση